Ben Kimim?

1996 yılında İstanbul'un Avcılar ilçesinde dünyaya geldim. Henüz 2 yaşındayken ağabeyime bilgisayar alınması sonucunda bilgisayar ile tanıştım. İlköğretimi İstanbul Tuzla'da Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda tamamladım.

Yazılım alanına ilk merakım 6. sınıfta başladı. Visual Basic ile küçük ve basit programlar kodlamaya başladım. Sonrasında lise döneminde Bilişim Teknolojileri bölümüne gitmem ile web yazılımları alanına merak sardım. Liseyi Gebze STFA Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümünde okudum. Bu süreçte kendimi web alanına yoğunlaştırarak sürekli denemeler yapıp projeler kodladım. Ayrıca bölüm öğretmenlerimin de desteği ile gelişimimi hızlandırdım.

Lise 3. sınıfa geldiğimde web tabanlı ek işler almaya başladım. CURL kullanarak bazı web botları geliştiriyordum. Ayrıca PHP kullanarak web siteleri geliştiriyordum. Lise bitiminde çalışma hayatına atılmak için içimdeki sesi dinleyerek üniversiteyi Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünde Uzaktan Eğitim olarak seçtim.

Karaduman Ticaret firmasında Web Geliştiricisi olarak işe başladım. Bu firma bünyesinde PHP tabanlı bir Sipariş Takip Sistemi geliştirdim. Sonrasında bir web ajansında ön ve arka yüz geliştirmeleri yaparak web siteleri kodladım. Daha sonra kendi firmamızı kurma girişimimiz oldu.

1 sene boyunca kendi firmamı ürettiğim bir sürü proje ve web sitesi ile idare ettikten sonra maddi imkansızlıklar neticesinde kapatıp ekibim ile birlikte Private Procare firmasına IT birimi içerisinde Yazılım Şefi olarak başladım. Burada bulunduğum süreçte Symfony Framework kullanarak yapay zeka algoritmaları kullanan bir İK Yönetim Sistemi, Laravel Framework kullanarak bir Sağlık Yönetim Sistemi geliştirdim. Şu anda 1 senedir Sabancı Üniversitesi'nde Yazılım Geliştirme Sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

Ben Kimim?